Autor Wiadomość
Marta
PostWysłany: Wto 20:53, 18 Wrz 2007    Temat postu:

Co do surowców to zgadza się, co prawda o tym przeczytałam w katalogu Faberlica, bo oni takie informacje często umieszczają reklamując swoje kosmetyki...no i podobno u nich w niektórych kremach te surowce występują, a ludzie sobie chwalą tego Faberlica i czasem go do Vichy porównują...ja się nie mogę wypowiedzieć aż tak, bo nigdy Vichy nie stosowałam, ale też w nich coś musi być...jeśli chodzi o Faberlica to prócz tych stymulujących komórki Langerhansa, to jeszcze zawierają substancję przenoszącą tlen, która jest opatentowana i jedyna w swoim rodzaju, bo nikt jej nigdzie nie stosuje!!!!!(to tak chwytem reklamowym). A substancja ta miała być zastępstwem dla hemoglobiny, która przenosi tlen, niestety nie można jej używać wewnątrz, no ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo znalazło się zastosowanie...w kosmetykach...sprawdza się!
Karolina.Rudnicka
PostWysłany: Wto 9:57, 18 Wrz 2007    Temat postu:

Bardzo fajny art. Poczytalam sobie... chyba zaopatrze sie z zestaw Vichy do skory przetluszczjacej sie ( to taki wtrat nie o stopach ale problemach ze skora twarzy) czyli generalnie tekst od czapy ale mi sie skojarzylo. Zatem zakupie Vichy bo cholernie mi sie tu skora przetluszcza horror Powaznie nie wiem co jest nie tak z pogoda woda aczy moja dieta ale efekty sa oplakane. Podejrzewam ze to wszystko na raz.

A tak w nawiazanie do kosmetykow to tutaj produkuje sie rowniez surowce kosmetyczne o nazwie beta glukany w roznych konformacjakch ktore stymuluja Langerchansa z tego co wiem i dalej leca do NK tak ze uzyskuje sie wieksza odpornosc. To cos w rodzaju Actimelow ale w kremie i nie cale mikroby tylko cukry.Podobno swietnie dziala i sprzedaja ten surowiec do wielu firm kosmetycznych.
Marta
PostWysłany: Pon 22:06, 17 Wrz 2007    Temat postu: Zdrowe stopy

Seksowne sandałki bądź lekkie klapeczki, które dyktuje letnia moda uwielbiają wszystkie kobiety. Jednak, nie wszystkie panie noszą je bez kompleksów. Popękana skóra pięt wygląda w nich niezbyt estetycznie. Duże, głębokie pęknięcia są również bardzo bolesne, a w dodatku mogą wywoływać zakażenia. Przyczyn powstawania rozległych pęknięć na skórze stóp może być wiele. Najważniejsza z nich to nadmierne zrogowacenie, które jest reakcją skóry na czynniki zewnętrzne. Noszenie nieodpowiedniego obuwia powoduje ucisk i tarcie, a to z kolei prowadzi do nadmiernego wzrostu komórek warstwy rogowej skóry. W takiej sytuacji skóra pięt potrzebuje regeneracji. Skutecznym na to sposobem mogą okazać się specjalistyczne kosmetyki, preparaty, które działają kojąco, przywracając skórze właściwy poziom nawilżenia. Środki te łagodzą podrażnienia, pobudzają procesy odnowy naskórka, odżywiają i uelastyczniają skórę. Wśród nich, warto wymienić takie, jak:
• Reparateur Crevasses – Krem regenerujący pękające pięty z serii Podexine (Vichy)
• Intensywnie regenerujący krem do stóp przeciw pęknięciom (Neutrogena)
• Cracked Heel Repair Cream – Krem na pękającą skórę pięt (School)
• Acerin Lavendi – Krem na pękające pięty (Scan Anida)
• Acerin Protect – Płyn na pękające stopy i dłonie (Scan Anida)
• Foot Crack Care – Preparat na pękające stopy (3M Nexcare).

Odciski

Odciski są ceną, którą płacimy za zaniedbywanie naszych stóp, nosząc zbyt wąskie i ciasne obuwie. Pojawiają się w okolicach kości na szczytach palców stóp, jak również na skórze pomiędzy nimi. Są to twarde, bolesne w dotyku zaokrąglenia, w których środkowej części może się tworzyć mały, jasny czubek, tzw. kurze oko. Odciski powstają jako reakcja obronna skóry. Stanowią dodatkowe komórki tworzące się tam, gdzie jest ona narażona na częsty ucisk lub ocieranie. Gdy chcesz pozbyć się odcisków, postępuj jak poniżej:
1. Noś wygodne, dobrze dobrane obuwie, które nie uciska palców.
2. Wymocz stopy w ciepłej wodzie. Taki zabieg zmiękczy odciski.
3. Przed założeniem butów, zakrywaj odciski ochronnymi krążkami lub plastrami. Kupisz je w każdej aptece bądź drogerii.
4. Kiedy zewnętrzne warstwy odcisku odpadną, przyłóż do niego roztwór 5 – 10% kwasu salicylowego i zabandażuj. Kwas salicylowy ma właściwości keratolityczne – złuszcza twardy naskórek. Ten sam efekt osiągniesz, stosując wyżej już wspomniane plastry na odciski. Niektóre z nich mają bowiem właściwości lecznicze. Nasączone są właśnie kwasem salicylowym, np. Plaster śląski na odciski, Plastry na odciski marki Compeed, Corn – Plastry na odciski Scholla.
5.Używaj specjalnych wkładek do butów chroniących śródstopie.

Bardzo pomocne w leczeniu odcisków są preparaty farmaceutyczne i dermokosmetyki. Ich podstawowym składnikiem jest najczęściej, niezastąpiony w walce ze zrogowaceniami skóry, kwas salicylowy. W aptekach można kupić:
• Krem do stóp przeciw odciskom i zrogowaceniem (Compeed)
• Correcteur Callosites – Krem zmniejszający zrogowacenia, seria Podexine (Vichy)
• ABE – Płyn do usuwania odcisków (Inco Veritas – Celia)
• Acerin (Scan Anida)
• Maść na odciski
• Maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry „Rekord Łuszczy” (Farmal).
Przy odrobinie wytrwałości nawet najbardziej oporne odciski powinny zniknąć. Jeśli tak się nie dzieje, najlepiej poradzić się lekarza. Czasami, w celu pozbycia się bolesnego odcisku niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu. Nigdy zaś, pod żadnym pozorem nie należy wycinać odcisków samemu, używając ostrych narzędzi. W ten sposób można tylko pogorszyć stan stóp, skaleczyć skórę lub doprowadzić do zakażenia.

Modzele

Modzele są bardzo podobne do odcisków. Różni je jednak lokalizacja. Pojawiają się na dowolnej części ciała – wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z powtarzającym się uciskiem lub drażnieniem. Występują na rękach i kolanach, ale najczęściej na piętach i poduszkach palców stóp. Modzele, w odróżnieniu od odcisków, stanowią płaskie i niebolesne zgrubienia skóry. Najlepsze rezultaty w pozbywaniu się ich daje ścieranie pumeksem. Przed przystąpieniem do tej czynności należy wymoczyć stopy w ciepłej wodzie, aby zmiękczyć zgrubienia. Niezbędne jest również okrywanie modzeli specjalnymi, ochronnymi poduszeczkami. Z myślą o paniach lubiących wysokie obcasy na rynku pojawiły się poduszeczki żelowe takie, jak np. Dancing Feet-Sole Cushions – Żelowe poduszeczki pod stopy Avonu czy Żelowe poduszeczki firmy Compeed. Ich zadaniem jest ochrona poduszek palców stóp przed nadmiernym uciskiem o podłoże, a tym samym zapobieganie powstawaniu modzeli.

Potliwość

Dlaczego stopy się pocą to wiadomo. Ale dlaczego tak brzydko przy tym pachną? Wszystkiemu winne są bakterie żerujące na skórze. Rozkładają pot, poddając go procesom, którym towarzyszy wydzielanie nieprzyjemnej woni. Na spocone nogi metoda jest jedna – częste mycie mydłem, najlepiej antybakteryjnym. Jednak w przypadku osób z nadmierną potliwością, woda i mydło mogą okazać się niewystarczające. Wtedy też warto sięgnąć po preparaty regulujące ilość wydzielanego potu, a tym samym ograniczające namnażanie się bakterii. Wybór wśród nich jest ogromny. Dla przykładu można wymienić:
• Anti-Transpirant – Krem przeciw nadmiernej potliwości, seria Podexine (Vichy)
• Etiaxil – Antyperspirant – Zaawansowany regulator pocenia – Lotion do stóp i dłoni w dwóch wersjach, dla skóry normalnej i wrażliwej (Reimann & Co.)
• Pedipur – Puder płynny do stóp (Prolab)
• Alta – Ziołowy środek przeciw poceniu się stóp (Laboratorium „Alta”)
• Antypot (Farko s.c.)
• Dezodorant do stóp Nivelazione (Farmona)
• Antyperspiracyjny spray do stóp o długotrwałym działaniu (Neutrogena)
• Anti Persp F – Antyperspiracyjny krem do stóp (Dermedic Laboratorium)
• Spirial Creme Antitranspirant – Krem przeciw potliwości (SVR Laboratoires)
• Acerin Perspirant Krem (Scan Anida).

,,Stopa atlety”

,,Stopa atlety” to popularna nazwa często spotykanej i bardzo uciążliwej choroby skóry stóp, a mianowicie grzybicy. Dolegliwość ta, niezwykle nieprzyjemna ze względu na brzydki zapach i uporczywe swędzenie, atakuje skórę pomiędzy palcami stóp, najczęściej trzecim i czwartym. Łatwo się nią zarazić, chodząc boso po mokrych podłogach, np. na basenie, pod prysznicem, w przebieralni, a także przymierzając lub nosząc cudze obuwie. Grzybica stóp objawia się również wilgotnymi, miękkimi, czerwonymi lub biało-szarymi łuskami pomiędzy palcami oraz pękającym, łuszczącym się i miejscami obumarłym naskórkiem. Czasami na stopach widoczne są małe pęcherzyki. Jak ustrzec się grzybicy stóp? Najprościej jest unikać miejsc i sytuacji, w których może dojść do zakażenia. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Mając ten fakt na uwadze, warto stosować profilaktykę. W tym celu dobrym posunięciem jest używanie środków przeciwgrzybicznych, które nie tylko leczą istniejącą już grzybicę, ale również jej zapobiegają. W aptekach można kupić bez recepty:
• Lamisilatt (Novartis Consumer Health) – preparat terbinafiny w postaci płynu do stosowania na skórę, płynu w aerozolu do natryskiwania na skórę lub kremu,
• Lamisilatt Dermgel (Novartis Consumer Health) – preparat terbinafiny w żelu
• Lamisilatt 1 (Novartis Consumer Health) – preparat terbinafiny leczący grzybicę stóp już po jednorazowej aplikacji
• Daktarin (Janssen Pharmaceutica) – preparat mikonazolu w postaci sypkiego pudru leczniczego, pudru leczniczego w aerozolu lub kremu
• Propolisan (Apipol Farma) – puder leczniczy z ekstraktem propolisowym
• Undofen atomizer (GlaxoSmithKline Consumer Healthcare) – płyn do natryskiwania na skórę z kwasem undecylenowym
• Undofen Max (GlaxoSmithKline Consumer Healthcare) – krem zawierający terbinafinę.
Leczenie grzybicy stóp przy użyciu powyższych preparatów wspomoże zwiększona dbałość o higienę.

Nawet jeśli żaden z powyższych problemów naszych nóg nie dotyczy, nie wolno zapominać o ich codziennej pielęgnacji. Mycie, ścieranie zgrubiałego naskórka, nawilżanie przy użyciu kremów i balsamów oraz masowanie pozwolą zachować stopy w dobrej kondycji. Dbajmy o nie, gdyż w pełni na to zasługują. W końcu to one noszą nas przez wiele kilometrów dziennie, zapewniając nam niezależność.

Autor: Ewa Napiórkowska
Opublikowany: 2007-09-04
Źródło:http://www.poradnikmedyczny.pl

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group